Zambrów - Parafia pw. Ducha Świętego

Kontakt 18-300 ZAMBRÓW, ul. Papieża Jana Pawła II Nr 1a
m., gm. Zambrów, pow. zambrowski, woj. podlaskie
e-mail: zambrow.swduch@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Robert ZIELIŃSKI
Wikariusze: Ks. Krzysztof BAŁDYGA
Ks. Tomasz DOBKOWSKI
Ks. Rafał WILIŃSKI
Rezydent: Ks. Marcin KACZYŃSKI
Emeryci: Ks. Zbigniew CHOROMAŃSKI
Ks. Fabian PIOTROWSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.00, 17.00 w kaplicy szpitalnej
w dni powszednie: 7.00, 18.00
Odpusty: Zesłania Ducha Świętego, NMP Królowej Pokoju
Obszar administracyjny Zambrów - ulice: Bema, Białostocka, Brzozowa, Grabowska, Konopnickiej, Łomżyńska (parzyste od nr. 6), Nadrzeczna, Obwodowa, Orzeszkowej, Papieża Jana Pawła II, Pl. Sikorskiego (parzyste), Paderewskiego, Podedwornego, Podleśna, Polna, Prusa, Prymasa S. Wyszyńskiego, Puławskiego, 7. Pułku Piechoty, Rolnicza, Sadowa, Sienkiewicza, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Wilsona (bez nr. 1), Wiśniowa, Zielona, Żeromskiego, Żytnia, ; Cieciorki (3), Gardlin (4), Grabówka (3,5), Klimasze (2), Konopki Jabłoń (3), Nagórki (3), Poryte Jabłoń (5), Wierzbowo Nowe (3,5), Wierzbowo Wieś (5), Wiśniewo (5), Wola Zambrzyca (2,5)

Dekanat Zambrowski

Parafia pw. Ducha Świętego została erygowana 1.11.1986 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza, w granicach samodzielnego ośrodka duszpasterskiego, utworzonego 8.09.1984 r. przy drewnianej tymczasowej kaplicy. Parafia powstała z terytorium parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

Kościół murowany pw. Ducha Świętego zbudowany w latach 1985- 1992 staraniem ks. prob. Heliodora Sawickiego, został poświęcony 4.06.2006 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka.