budybek22 sierpnia 2011 roku Biskup Stanisław Stefanek Tchr łącząc media diecezjalne, na bazie Radia Nadzieja 103,6 FM, powołał do istnienia Centrum Edukacji Medialnej SpesMediaGroup. Zgodnie z dekretem, od dnia 1 stycznia 2012 roku SpesMediaGroup jest ośrodkiem medialnym diecezji łomżyńskiej.
SpesMediaGroup obejmuje działalność Diecezjalnego Radia Nadzieja oraz Tygodnika Diecezji Łomżyńskiej Głos Katolicki. W ramach CEM SpesMediaGroup działa również portal internetowy wzasięgu.pl, Wydawnictwo Spes oraz Kino Hetman w Tykocinie.
Centrum Edukacji Medialnej, jako ośrodek medialny diecezji łomżyńskiej, jest przede wszystkim ośrodkiem duszpastersko-informacyjnym Kościoła Łomżyńskiego. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technik komunikacji kształtuje środowisko szerząc kulturę chrześcijańską i katolicką naukę społeczną, wykorzystując całe bogactwo tradycji i kultury; promuje wszelkie pozytywne inicjatywy społeczne integrujące mieszkańców regionu jak też jest głosem aktywnego katolickiego laikatu słyszalnym w sferze publicznej życia społeczno-kulturalnego regionu.

CEM SpesMediaGroup
NIP 218-18-60-565