Kuria Diecezjalna

Kuria Diecezjalna w Łomży Kuria Diecezjalna w Łomży

Biskup Romuald Jałbrzykowski zarządzając polską częścią Diecezji sejneńskiej, od 1918 r. mieszkał w Łomży, gdzie zorganizował kancelarię, która po erygowaniu Diecezji łomżyńskiej dała początki kurii diecezjalnej. Obecny gmach kurii wraz z domem biskupim został zbudowany w okresie międzywojennym przez Biskupów Romualda Jałbrzykowskiego i Stanisława Łukomskiego.

Wikariusz Generalny i Moderator Kurii
J. E. Biskup Tadeusz BRONAKOWSKI

Kancelaria Kurii:

Kanclerz
Ks. mgr lic. Artur SZURAWSKI

Notariusz
Ks. dr Robert BĄCZEK

Sekretarka
S. mgr lic. Cecylia PURTA, CSSBVMI

Rzecznik Kurii
Ks. kan. mgr. lic. Jan KRUPKA (691 82 21 98); Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Archiwariusz

Portiernia