Kuria Diecezjalna

Kuria Diecezjalna w Łomży Kuria Diecezjalna w Łomży

Biskup Romuald Jałbrzykowski zarządzając polską częścią Diecezji sejneńskiej, od 1918 r. mieszkał w Łomży, gdzie zorganizował kancelarię, która po erygowaniu Diecezji łomżyńskiej dała początki kurii diecezjalnej. Obecny gmach kurii wraz z domem biskupim został zbudowany w okresie międzywojennym przez Biskupów Romualda Jałbrzykowskiego i Stanisława Łukomskiego.

Wikariusz Generalny i Moderator Kurii
J. E. Biskup Tadeusz BRONAKOWSKI

Kancelaria Kurii:

Kanclerz
Ks. mgr lic. Artur SZURAWSKI

Notariusz
Ks. mgr lic. Grzegorz SUCHTA

Sekretarka
S. mgr lic. Cecylia PURTA, CSSBVMI

Rzecznik Kurii
Ks. kan. mgr. lic. Jan KRUPKA (691 82 21 98); Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Archiwariusz

Portiernia