Tabędz - Parafia pw. NMP Częstochowskiej

Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 12.00
w dni powszednie: 8.00
Odpusty: NMP Częstochowskiej
Obszar administracyjny Tabędz, Bacze Mokre (4), Krajewo Ćwikły (3), Pstrągi (1), Śledzie (3), Zagroby Zakrzewo (1), Zbrzeźnica (4)

Dekanat Zambrowski

Parafia pw. NMP Częstochowskiej została erygowana 1 lipca 1946 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Łukomskiego. Powstała z terytorium parafii Zambrów i parafii Puchały.

Kościół drewniany pw. NMP Częstochowskiej przeniesiony do Tabędza z Puchał w 1937 r. (pochodzący z 1776 r.) staraniem ks. Stanisława Zaremby wikariusza z Zambrowa.