Sypniewo - Parafia pw. św. Jana Chrzciciela

Kontakt 06-216 SYPNIEWO, ul. Ostrołęcka 24
gm. Sypniewo, pow. makowski, woj. mazowieckie
e-mail: sypniewo@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Artur DAMIAŃSKI
Emeryt: Ks. Antoni MAMIŃSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 11.30, 16.30, 15.00 w Maminie
w dni powszednie: 7.15
Odpusty: św. Jana Chrzciciela, św. Maksymiliana Kolbego, Narodzenia NMP w Starych Glinkach
Obszar administracyjny Sypniewo, Batogowo (5), Chełchy (2), Dylewo (2), Glinki Rafały (2), Jarzyły (1,5), Majki (2), Mamino (4), Prześniska (3), Sławkowo (4), Stare Glinki (5), Strzemieczne Sędki (5), Sypniewo Nowe (2), Ziemaki (4)

Dekanat Krasnosielcki

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela została erygowana 22.07.1914 r. przez Abpa A.J. Nowowiejskiego przy drewnianej kaplicy, która została rozebrana przez Niemców w 1944 r. Bullą Totus Tuus Poloniae Populus Papieża Jana Pawła II z 25.03.1992 r. parafia Sypniewo została włączona do Diecezji łomżyńskiej z Diecezji płockiej.

W 1945 r. został wybudowany tymczasowy kościół drewniany. W latach 1969-1974 staraniem ks. Romana Tarwackiego został wybudowany obecny kościół murowany pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Kościół został uroczyście poświęcony 25.06.2000 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka.