Ostrów Mazowiecka - Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza

Ks. Marek ŻMIJEWSKI
Pomoc w duszp. Ks. Tadeusz PODBIELSKI
Emeryt: Ks. Stanisław GADOMSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 - (od 1 września do 30 czerwca); 18.00
w dni powszednie: 6.30, 18.00 (w październiku 17.30)
Odpusty: Chrystusa Dobrego Pasterza
Obszar administracyjny Ostrów Mazowiecka - ulice: 18 Pułku Artylerii Lekkiej, 3 Maja (od nr 41 nieparzyste, od nr 70 parzyste), 63 Roku, A. Asnyka, K.K. Baczyńskiego, Bąkówka, T. Borowskiego, Brokowska, W. Broniewskiego, Cicha, Dobra, M. Dąbrowskiej, Dobra, Fryczego, Gajowa, K.I. Gałczyńskiego, Gęsia, Gosiewskiego, Grzybowa, Harcerska, K. Iłłakowiczówny, J. Iwaszkiewicza, Jagiellońska, Jagodowa, Jasna, Jaśminowa, Kacza, Klonowa, O. Kolberga, Kosynierów, Królowej Bony, Krótka, Krucza, L. Kruczkowskiego, Kubusia Puchatka, J. Lechonia, B. Leśmiana, Leśna, Łamana, Łąkowa, K. Makuszyńskiego, M. Malinowskiego, J. Matejki, A. Mickiewicza, Mieczkowskiego (tylko numery parzyste), M. Mieszka, S. Mikołajczyka, Miła, Miodowa, G. Morcinka, Na Polance, Z.Nałkowskiej,T. Nocznickiego, Ogrodowa, Okrężna, S. Okrzei, Olszynowa, Owocowa, Parcelacyjna, Partyzantów (od nr 4 parzyste i od nr 15 nieparzyste), Pasterska, Rotmistrza Pileckiego, Pl. Księżnej Anny Mazowieckiej (blok nr 6), Pogodna, ks. J. Popiełuszki, Poprzeczna, B. Prusa (od nr 12 parzyste, od nr 5 nieparzyste), Przeskok, J. Przybosia, Przyjaźni, Radosna, M. Rataja, M. Reja, Robotnicza, M. Rodziewiczówny, Różana, Różańska, Sielska (numery nieparzyste), M.C. Skłodowskiej, Słoneczna, A. Słonimskiego, Sosnowa, Spacerowa, L. Staffa, S. Staszica, P. Stolarskiego, H. Sucharskiego, Sztarka, M. J. Świderskich, Tamkowa, K.P. Tetmajera, R. Traugutta, H. Trembickiego, J. Tuwima, Warszawska, L. Waryńskiego (bloki: 20, 20A, 20B, domy nr 21 i 23), Widna, Wiśniowa, S. Witkiewicza, W. Witosa, Wojska Polskiego, A. Wróblewskiego, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Zaciszna, Zielona, Złota, Zwycięstwa, Żurawia; Dudy (6), Kacpury (5,5), Kuskowizna (6), Nowa Grabownica (6), Stara Grabownica (2-5), Rogóźnia (5), Sagaje (6), Sielc (6)

Dekanat Ostrowski Chrystusa Dobrego Pasterza

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza została erygowana 29.11.1992 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza. Powstała z terytorium parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Maz. w granicach istniejącego wcześniej samodzielnego ośrodka duszpasterskiego ustanowionego 25.11.1990 r. przy tymczasowej kaplicy.

Kościół murowany pw. Chrystusa Dobrego Pasterza został wybudowany w latach 1993 - 2001 staraniem ks. prob. Mirosława Mierzejewskiego. W dniu 18.09.1994 r. został wmurowany przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza kamień węgielny pobłogosławiony przez Papieża Jana Pawła II w dniu 4.06.1991 r. w Łomży podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny. Kościół poświęcony 16.05.2010 r. przez Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka w obecności Biskupa Pomocniczego Tadeusza Zawistowskiego.