Nowa Wieś - Parafia pw. Narodzenia NMP i św. Maksymiliana M. Kolbego

Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.15, 10.00, 12.00
w dni powszednie: 7.15; w środę i sobotę 7.15, 18.00
Odpusty: Narodzenia NMP, św. Maksymiliana Marii Kolbego
Obszar administracyjny Nowa Wieś, Chojniki (5), Działyń (2), Grabnik (2), Grabówek (9), Gutowo (6), Mostowo (3), Mostówek (6), Przystań (4), Rataje (8), Rżaniec (8), Skrzypek (2), Wojska Biel (4), Wyszel (7), Zabiele Piliki (3), Zabiele Wielkie (4), Żebry Chudek (2), Żebry Wierzchlas (6)

Dekanat Ostrołęcki Nawiedzenia NMP

Parafia pw. Narodzenia NMP została erygowana w 1535 r. z fundacji Jakuba Brzoski. W historii parafii istniało kilka kościołów drewnianych, z których ostatni zbudowany w 1948 r. został przeniesiony do Lelisa w 1987 r. Obecny kościół murowany pw. Narodzenia NMP i św. Maksymiliana Marii Kolbego zbudowany w latach 1976-1984 staraniem ks. prob. Władysława Gawkowskiego. Kościół konsekrowany 23.09.1984 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza.