Lubotyń - Parafia pw. Nawiedzenia NMP

Kontakt 07-303 LUBOTYŃ
gm. Lubotyń, pow. ostrowski, woj. mazowieckie
e-mail: lubotyn@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Janusz TYSZKA
Wikariusz: Ks. Janusz DWORAKOWSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00
w dni powszednie: 7.00, 7.30
Odpusty: Nawiedzenia NMP, św. Rocha
Obszar administracyjny Lubotyń, Brzozowa (1), Budziszki (2), Chmielewo (2), Gawki (6), Gniazdowo (4), Gumowo (4), Kosewo (1), Koskowo (6), Klimonty (4), Lubotyń Morgi (1), Lubotyń Włóki (1), Podbiele (5), Podbielko (6), Rabędy (6), Rogowo Folwark (5), Rogowo Stare (5), Rogówek (6), Rząśnik (5), Świerże (2), Turobin (4), Żyłowo (5)

Dekanat Ostrowski Wniebowzięcia NMP

Parafia pw. Nawiedzenia NMP została erygowana w 1497 r. przy zbudowanym przez ks. Rafała opata klasztoru czerwińskiego drewnianym kościele.

Kolejny drewniany kościół wybudowany w 1621 r. służył wiernym do końca XIX w. Obecny kościół murowany pw. Nawiedzenia NMP w stylu neogotyckim wybudowany staraniem ks. prob. Adolfa Łapińskiego został ukończony w 1895 r.; konsekrowany 9.06.1925 r. przez Biskupa Romualda Jałbrzykowskiego.