Lubiel - Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.45, 9.00, 11.00, 16.00; 14.00 w Chrzczance
w dni powszednie: 7.00, 7.30
Odpusty: św. Stanisława BM, św. Anny
Obszar administracyjny Lubiel Nowy, Bielino (5), Chrzczanka Folwark (6-9), Chrzczanka Włościańska (8), Drozdowo (3), Gołystok (9), Grodziczno (5), Grądy Polewne (8), Grądy Zalewne (4), Janowo (5), Józefowo (5), Lubiel Stary (2), Łachy (3), Marianowo (7), Nowa Wieś Lubielska (3), Nowa Wieś Przetycka (5), Nury (4), Olszaki (8), Orłowo (4), Ostrówek (2), Plewica (7), Rogóźno (5), Stasin (10), Wincentowo (7), Wola Polewna (8), Wólka Lubielska (4), Wólka Wojciechówek (3)

Dekanat Wyszkowski

Parafia pw. św. Stanisława BM została erygowana 9.09.1547 r. przez Biskupa płockiego A. Noskowskiego z fundacji A. Nowodworskiej. Powstała z terytorium parafii Długosiodło. Bullą Totus Tuus Poloniae Populus Papieża Jana Pawła II z 25.03.1992 r. parafia Lubiel została włączona do Diecezji łomżyńskiej z Diecezji płockiej.

W historii parafii wymienia się trzy kościoły drewniane, z których obecny pw. św. Anny został zbudowany w latach 1888-1890 staraniem ks. prob. Józefa Adolfa Dmochowskiego. Kościół został poświęcony (na mocy pozwolenia Konsystorza Pułtuskiego) przez dziekana pułtuskiego ks. Juliana Dmochowskiego 9.11.1890 r.

Na terenie parafii w miejscowości Chrzczanka Włościańska znajduje się murowany kościół filialny pw. NMP Częstochowskiej wybudowany w latach 1990-1993 staraniem ks. prob. Kazimierza Fudały, pobłogosławiony 15.08.1993 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza.