Łomża - Parafia pw. św. Brunona z Kwerfurtu Biskupa i Męczennika

Kontakt 18-402 ŁOMŻA 4, ul. Wojska Polskiego 135
m. n. p. p.; m., gm. Łomża, woj. podlaskie
e-mail:lomza.brunon.diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Dariusz NAGÓRSKI
Wikariusze: Ks. Andrzej SKARZYŃSKI
Ks. Sebastian URBAŃSKI
Ks. Michał WYSZYŃSKI
Pomoc w duszp. Ks. Waldemar WOJCIECHOWICZ
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 (od Wszystkich Świętych do Wielkanocy), 18.00, 16.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego na cmentarzu parafialnym (od Wielkanocy do Wszystkich Świętych)
w dni powszednie: 7.00, 18.00
Odpusty: św. Brunona, Podwyższenia Krzyża Św., św. Krzysztofa
Obszar administracyjny Łomża - ulice: Akacjowa, Bartnicza, Bawełniana, Beztroska, Bliska, Browarna, Brzozowa, Bukowa, Cegielniana, Chabrowa, Cicha, Cisowa, Dębowa, Dobra, Fabryczna, Głogowa, Harcerska, Jasna, Jesionowa, Jodłowa, Kaktusowa, Kaliwody, Kanarkowa, Kasztanowa, Klonowa, Korczaka, Księżycowa, Krzywa, Kwadratowa, Kwiatowa, Kręta, Kurpiowska, Leszczynowa, Leśna, Lipowa, Lniarska, Łączna, Łukasińskiego, Makowa, Malinowa, Miła, Modrzewiowa, Nowogrodzka (numery nieparzyste od 29, parzyste od 44), Nowoprojektowana, Obrońców Łomży, Ogrodnika, Partyzantów, Piaski, Piaskowa, Piłsudskiego, Piwna, Podleśna, Pogodna, Polna, Poprzeczna, Poznańska, Promienna, Prosta, Przyjaźni, Przytulna, Ptasia, Pułaskiego, 33 PułkuPiechoty, Radości, Różana, Rzemieślnicza, Sikorskiego (do numeru nieparzystego 223, parzystego 162), Słowikowa, Sosnowa, Spacerowa, Spokojna, Staszica, Strażacka, Szczęśliwa, Szeroka, Świerkowa, Uśmiechu, Wesoła, Wesołowskiego, Wiązowa, Winiarskiego, Wiśniowa, Włókiennicza, Wojska Polskiego (od numeru parzystego 12, nieparzystego 41), Wyzwolenia, Zaciszna, Zabawna, Żabia; Janowo (4), Stare Kupiski – Kolonie (3): ulice: Armii Krajowej, Działkowa, Janowska, Leśna, Nowa, Świerkowa, Wiśniowa.

Dekanat Łomżyński św. Brunona

Parafia pw. św. Brunona z Kwerfurtu została erygowana 1.01.1982 r. przez Biskupa łomżyńskiego Mikołaja Sasinowskiego. Powstała z parafii katedralnej św. Michała Arch. w Łomży. Wcześniej po wybudowaniu kościoła dolnego od 15.07.1978 r. istniał samodzielny ośrodek duszpasterski. Z terytorium parafii św. Brunona w Łomży w 1992 r. została utworzona parafia Kupiski. W 1997 r. z parafii św. Brunona i parafii Bożego Ciała powstała parafia pw. NMP Częstochowskiej w Łomży.

Kościół murowany o dwóch kondygnacjach pw. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu BM wybudowany w latach 1977-1987 staraniem ks. prob. Henryka Jankowskiego; pobłogosławiony 15.07.1978 r. przez Biskupa łomżyńskiego M. Sasinowskiego i poświęcony 20.09.1987 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza.

W latach 2000-2009 wybudowano jako fundacja ks. H. Jankowskiego i parafian kościół filialny pw. Zmartwychwstania Pańskiego na cmentarzu parafialnym: pobłogosławiony 25.06.2006 r. i poświęcony 7.09.2008 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka.