Łomża - Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej

Kontakt 18-400 ŁOMŻA, ul. Krzywe Koło 3
m. n. p. p.; m., gm. Łomża, woj. podlaskie
e-mail: lomza.kapucyni@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: O. Andrzej MAKOWSKI OFMCap
Wikariusz: O. Adam STROJNOWSKI OFMCap
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00
w dni powszednie: 6.30, 7.15, 8.00, 18.00
Odpusty: św. Franciszka, MB Anielskiej, MB Bolesnej, św. Antoniego Padewskiego, św. Feliksa
Obszar administracyjny Łomża - ulice: Długa (nieparzyste), Jatkowa, Kanalna, Kapucyńska, Kaznodziejska, Kolegialna, Krótka, Krzywe Koło, Nadnarwiańska, Piękna (parzyste), Pocztarska, Radziecka, Rybaki, Rządowa, Senatorska (nieparzyste), Stary Rynek, Szkolna, Wiejska (do ul. Pięknej), Woziwodzka, Zamiejska, Zatylna, Zielona, Pl. Zielony, Zjazd

Dekanat Łomżyński Katedralny św. Michała Archanioła

Parafia pw. MB Bolesnej została erygowana 1.03.1979 r. przez Biskupa łomżyńskiego Mikołaja Sasinowskiego; powstała z terytorium parafii katedralnej św. Michała Arch. w Łomży. Od 1972 r. istniał tu samodzielny ośrodek duszpasterski.

Kościół zakonny pw. MB Bolesnej zbudowany w latach 1770-1789 z fundacji ks. kanonika płockiego Tyszki. Pobłogosławiony w 1789 r. przez kanonika płockiego i oficjała łomżyńskiego ks. Marcina Kraszewskiego. Konsekrowany 2.09.1798 r. przez Biskupa płockiego Kajetana Onufrego Szembeka.