Lipniki - Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego

Kontakt 07-436 LIPNIKI, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1
gm. Łyse, pow. ostrołęcki, woj. mazowieckie
e-mail: lipniki@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Waldemar KRZYWIŃSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 11.30
w dni powszednie: 8.00
Odpusty: Najśw. Serca Jezusowego, Przemienienia Pańskiego, św. Rocha
Obszar administracyjny Lipniki, Baba - część wsi (7), Dawia (6), Szafranki (6), Tartak (2)

Dekanat Kadzidlański

Parafia pw. Najśw. Serca Jezusowego została erygowana 20.05.1838 r. przez Biskupa sejneńskiego Pawła Straszyńskiego. Powstała z terytorium parafii Kadzidło i Myszyniec.

Kaplica drewniana zbudowana w 1775 r. służyła wiernym do 1844 r. W latach 1841-1844 wybudowany został kościół murowany pw. Najśw. Serca Jezusowego. Kościół został pobłogosławiony w listopadzie 1844 r. przez ks. Kuderkiewicza i w 1866 r. przez ks. Dziekońskiego.