Ławsk - Parafia pw. NMP Częstochowskiej

Kontakt Ławsk 86, 19-222 WĄSOSZ GRAJEWSKI
gm. Wąsosz, pow. grajewski, woj. podlaskie
e-mail: lawsk@diecezja.lomza.pl

Administrator: Ks. Andrzej MUZYCZAK
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 11.00
w dni powszednie: 8.30 (wtorek, czwartek, sobota) 17.00 (poniedziałek, środa, piątek)
Odpusty: NMP Częstochowskiej, św. Floriana
Obszar administracyjny Ławsk, Modzele (2)

Dekanat Szczuczyński

Parafia pw. NMP Częstochowskiej została erygowana 28.08.1994 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza. Powstała z terytorium parafii Wąsosz. Od 1989 r. wierni z Ławska i okolicznych miejscowości korzystali z tymczasowej drewnianej kaplicy w Ławsku obsługiwanej przez duszpasterzy z Wąsosza.

Kościół murowany pw. NMP Częstochowskiej zbudowany w latach 1989-1994 staraniem ks. Bogdana Malinowskiego, wikariusza w Wąsoszu, konsekrowany 27.08.2000 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka.