Kuczyn - Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego

Kontakt Kuczyn 62, 18-214 KLUKOWO
gm. Klukowo, pow. wysokomazowiecki, woj. podlaskie
e-mail: kuczyn@diecezja.lomza.pl

Administrator: Ks. Krzysztof KAROLEWSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00
w dni powszednie: 7.00
Odpusty: Zmartwychwstania Pańskiego, św. Marii Magdaleny
Obszar administracyjny Kuczyn, Gródek (0,5), Janki Wiktorzyn (3), Lubowicz Byzie (5), Lubowicz Wielki (3-4), Łuniewo Małe (10), Malinowo (2), Trojanowo (5), Trojanówek (5), Usza Mała (9), Usza Wielka (8), Żebry Wielkie (2,5)

Dekanat Szepietowski

Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego została erygowana w 1419 r. przez Biskupa łucko-włodzimierskiego Grzegorza.

W historii parafii istniało kilka kościołów drewnianych, z których ostatni spłonął w 1885 r. Obecny kościół murowany w stylu neogotyckim pw. Zmartwychwstania Pańskiego wybudowano w latach 1888-1893 staraniem ks. prob. Karola Markowskiego. Kościół pobłogosławiony w 1893 r.; konsekrowany w 1912 r. przez Biskupa sejneńskiego Antoniego Karasia.