Grabowo - Parafia pw. św. Jana Chrzciciela

Kontakt 18-507 GRABOWO, ul. Kościelna 7
gm. Grabowo, pow. kolneński, woj. podlaskie
e-mail: grabowo@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Stanisław SUTKOWSKI
Wikariusz: Ks. Adam LUBERSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00
w dni powszednie: 7.20, 17.00 (I piątki miesiąca, maj, październik)
Odpusty: św. Jana Chrzciciela, Wniebowzięcia NMP
Obszar administracyjny Grabowo, Andrychy (5), Bagińskie (4), Ciemianka (5), Golanki (2), Grabowskie (1), Guty Podleśne (3), Guty Stare (3), Jodłówek (4), Kamińskie (6), Konopki Białystok (3), Konopki Monety (3), Kowalewo (6), Łubiane (6), Łebki Duże (4), Łebki Małe (3), Marki (5), Przyborowo (5), Skroda Wielka (7), Surały (6), Świdry Dobrzyce (2-3), Świdry Podleśne (4), Wiszowate (5), Żebrki (4)

Dekanat Szczuczyński

Parafia została erygowana w XVI w. Prawdopodobnie w 1413 r. istniała w Grabowie świątynia.

W historii parafii istniało kilka kościołów drewnianych. Obecny kościół murowany pw. św. Jana Chrzciciela wybudowany w 1845 r. staraniem ks. Pawła Siennickiego, rozbudowany w 1937 r. staraniem ks. Jana Bronowicza i w 1956 r. staraniem ks. Leona Ostalczyka. Kościół konsekrowany 29.07.1845 r. przez Biskupa płockiego Franciszka Pawłowskiego.