Czerwin - Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej

Kontakt 07-407 CZERWIN, ul. Świerczewskiego 3
gm. Czerwin, pow. ostrołęcki, woj. mazowieckie
e-mail: czerwin@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Kazimierz WOŁPIUK
Wikariusz: Ks. Andrzej GOŁASZEWSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00
w dni powszednie: 7.00, 18.00 (maj, październik)
Odpusty: Trójcy Przenajświętszej, św. Michała Archanioła
Obszar administracyjny Czerwin, Bobin (9), Borek (3), Chruśnice (6), Damiany (4), Dąbek (3), Dobki Nowe (6), Dobki Stare (5), Dzwonek (4,5), Gocły (5), Grodzisk Duży (2,5), Grodzisk Wieś (3,5), Gucin (6), Janki Młode (8), Janki Stare (9), Jarnuty (9), Laski Szlacheckie (3,5), Laski Włościańskie (3), Łady (4), Rostki (7), Skarżyn (5), Sokołowo (6), Stylągi (4), Tomasze (10), Wojsze (6), Wólka Czerwińska (6), Załuski (5), Zaorze (1)

Dekanat Rzekuński

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej została erygowana w 1442 r. przez Biskupa płockiego Pawła Giżyckiego. W historii parafii istniało kilka kościołów. Obecny kościół murowany w stylu barokowym pw. Trójcy Przenajświętszej zbudowany w 1777 r. kosztem J. i M. Celińskich. Kościół konsekrowany w XI niedzielę po Zielonych Świątkach 1867 r. przez Biskupa płockiego Wincentego Teofila Popiela.