Chlebiotki - Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego

Kontakt Nowe Chlebiotki 30, 16-075 ZAWADY k. Łomży
gm. Zawady, pow. białostocki, woj. podlaskie
e-mail: chlebiotki@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Andrzej GODLEWSKI II
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00
w dni powszednie: 8.00.
Odpusty: św. Antoniego Padewskiego, MB Królowej
Obszar administracyjny Nowe Chlebiotki, Stare Chlebiotki (1), Grabowo Nowe (4), Grabowo Stare (5), Maliszewo Łynki (4), Maliszewo Porkusy (5), Rudniki (6), Strękowa Góra (6), Wieczorki (1,5)

Dekanat Kobyliński

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego została erygowana w 1922 r. przez Biskupa Romualda Jałbrzykowskiego. Parafia powstała z terytorium parafii Zawady Kościelne. Kościół drewniany zbudowany w 1922 r. służył wiernym do 1952 r. Obecny kościół murowany pw. św. Antoniego Padewskiego zbudowany w latach 1937-1962 staraniem proboszczów: ks. A. Foltyna, ks. J. Rogowskiego i ks. St. Falkowskiego. Kościół pobłogosławiony 19.09.1954 r. przez Biskupa Łomżyńskiego Czesława Falkowskiego.