sobota, 30 maj 2020 11:55

Procesje Bożego Ciała

ZARZĄDZENIE

W SPRAWIE  UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻE CIAŁO) W DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ W ROKU 2020

Mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii a także nowe decyzje władz państwowych, zezwalające aby w zgromadzeniach poza budynkami mogło uczestniczyć maksymalnie do 150 osób, zmuszeni jesteśmy zrezygnować w tym roku z tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami parafii. W związku z tym zarządzam aby procesje Bożego Ciała na terenie Diecezji Łomżyńskiej zorganizować tylko na terenie przykościelnym. Tradycyjną procesję ulicami parafii należy zastąpić procesją wokół kościoła parafialnego do przygotowanych ołtarzy. Mając na względzie zalecenia sanitarne władz państwowych (szczególnie zachowanie dystansu społecznego i obowiązku zakrywania ust i nosa), proszę zachęcić parafian do uczestnictwa w tej formie Bożego Ciała poprzez modlitwę w świątyni, ale również obecność na terenie przykościelnym.

Zachęcam aby w tym dniu – po głównej Mszy św. - stworzyć wiernym możliwość popołudniowej  adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyni, połączonej z możliwością spowiedzi.

W związku z tym, że władze państwowe i kościelne zapowiadają w tym względzie w najbliższych dniach wydanie nowych, precyzyjnych norm uwarunkowanych bieżącą sytuacją, powyższe zarządzenie może ulec zmianie.

Wszystkim wiernym oraz kapłanom z serca błogosławię

Łomża, dnia 30 maja 2020 r.

N. 419/B/2020

+ Janusz Stepnowski