środa, 19 luty 2020 09:02

Komunikat dotyczący

53. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu

23 - 29 lutego 2020 r.

Duszpasterstwo trzeźwości przekazuje Czcigodnym Księżom kolejny numer "Vademecum Trzeźwości 2020". W tym roku działalność duszpasterstwa trzeźwości będzie poświecona refleksji na temat dzieci. Tylko w trzeźwej rodzinie może wyrastać szczęśliwe, młode pokolenie. W sposób szczególny podkreślał tę prawdę kard. Stefan Wyszyński, który zostanie beatyfikowany w Warszawie 7 czerwca 2020 r. Sługa Boży nie tylko mówił o konieczności praktykowania trzeźwości w życiu osobistym, społecznym i narodowym, nie tylko pisał listy, przemówienia, nie tylko apelował o podejmowanie różnych działań na froncie walki z pijaństwem, ale sam jako dobry Pasterz czynił wszystko, by wspólnota Kościoła w Polsce była prawdziwą szkoła trzeźwości.

W dniach od 23 do 29 lutego br. będziemy obchodzić 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: "Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach". Będzie to tydzień ekspiacji za grzechy pijaństwa poświęcony szczególnie dzieciom. W związku z tym zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów i wszystkich Duszpasterzy, aby dobrze przeżyć ten czas w kościołach i parafiach. Pomocą ku temu będą materiały duszpasterskie znajdujące się w „Vademecum Apostolstwa Trzeźwości 2020”, które przekazujemy do wykorzystania. Znajdują się w nich: intencja dnia, wprowadzenie do Mszy św., wybór czytań mszalnych, specjalna homilia i modlitwa wiernych.

+Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Jacek Czaplicki

Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 17  lutego 2020 r.

N. 136/2020