KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

DO PRZEŁOŻONYCH WSPÓLNOT ZAKONNYCH I KSIĘŻY PROBOSZCZÓW DIECEZJI ŁOMZYŃSKIEJ

Czcigodni Księża i Osoby Konsekrowane!

Zbliża się Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który jak zwykle jest obchodzony 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego.

W związku z trwającą pandemią tegoroczne obchody Światowego Dnia Życia Konsekrowanego w Diecezji Łomżyńskiej odbędą się w poszczególnych parafiach, w których posługują Osoby Życia Konsekrowanego. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Czcigodnych Księży Proboszczów o zorganizowanie w parafiach obchodów Dnia Życia Konsekrowanego. Niech będzie to szczególna okazja do podkreślenia wartości życia zakonnego w Kościele, okazania wdzięczności Osobom Konsekrowanym za ich posługę w parafii i budzenie nowych powołań do życia zakonnego.

Zachęcamy też, by zapoznać się ze specjalnym listem pt. „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy, by odnowić w sobie łaskę wiary” na tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego wystosowanym przez bpa Jacka Kicińskiego, Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

+ Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Krzysztof Chodkowski

Diecezjalny Referent

ds. Życia Konsekrowanego

Łomża, 20 stycznia 2021 r.

N. 54/2020