KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

w sprawie Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza: małżeństwa, całe rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszystkich, którym sprawy rodziny i ochrony życia są bliskie, do udziału w XXXVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 24-25 września 2022 r. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki są słowa Rodzina wspólnotą pokoju. Pielgrzymka od ponad 30 lat organizowana jest przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin a jej celem jest wzmocnienie polskich rodzin oraz zwrócenie uwagi na piękno powołania małżeńskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Zachęcamy Przewielebnych Księży do zorganizowania wyjazdu na Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę, a wiernych do wzięcia w niej udziału. W sposób szczególny sprawę wyjazdu rodzin i małżeństw na Jasną Górę powierzamy Dekanalnym Duszpasterzom Rodzin.

PROGRAM:

Sobota, 24 września 2022

- 15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej (bp Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP).

- 19.30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

- 21.00 Apel Jasnogórski.

Niedziela, 25 września 2022

- 9.00 Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego:

Dialog droga miłości w narzeczeństwie, małżeństwie oraz w związkach nieregulowanych w Kościele. Na czym polega? Do czego prowadzi? Jak się go nauczyć? Irena i Jerzy Grzybowscy.

- 10.30 Różaniec w intencji małżeństw i rodzin na Szczycie Jasnogórskim.

- 11.00 Msza Święta i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na Szczycie Jasnogórskim (bp Romuald Kamiński, Biskup warszawsko-praski).

Ks. Jacek Kotowski

Przewodniczący Wydziału

Duszpasterstwa Rodzin

Łomża, dnia 1 września 2022 r.

N. 832/2022