KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Diecezjalna pielgrzymka kolejarzy
do Sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli

Wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki kolejarzy, przypadające w kalendarzu liturgicznym 25 listopada, jest okazją do modlitwy za pracujących na kolei i ich rodziny. Na początku listopada kolejarze pielgrzymowali do tronu Jasnogórskiej Pani, by prosić Ją o pomoc i obronę. W tym roku szczególnym patronem pielgrzymowania braci kolejarskiej jest bł. Stefan Wyszyński. Od niego uczymy się szczególnego zawierzenia Matce Bożej w duchu jego życiowego motta: „Wszystko postawiłem na Maryję”.

Dzień św. Katarzyny Aleksandryjskiej w naszej diecezji będzie w tym roku obchodzony w szczególnym miejscu – w Sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego
w Zuzeli, w miejscu narodzin i chrztu Prymasa Tysiąclecia. Zapraszamy kolejarzy, rodziny kolejarskie i wszystkich, którym droga jest sprawa polskiej kolei,
na diecezjalną pielgrzymkę kolejarzy. Odbędzie się ona w I niedzielę Adwentu
28 listopada br. w Zuzeli. Msza święta w intencji kolejarzy, ich rodzin oraz polskiej kolei będzie sprawowana o godz. 11:00.
Po Mszy świętej będzie możliwość zwiedzania muzeum dzieciństwa bł. Stefana Wyszyńskiego.

Powyższe zaproszenie proszę przekazać do informacji w czasie ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę Chrystusa Króla 21 listopada br.

Ks. Paweł Nocko                                                             Ks. Jacek Czaplicki

Diecezjalny duszpasterz Kolejarzy                                        Wikariusz Biskupi

ds. Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 18 listopada 2021 r.

N. 1197/2021