KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Komunikat dotyczący

konferencji o tożsamości ojca i formacji mężczyzn we wspólnotach parafialnych z racji Roku św. Józefa

Łomża - 23 października 2021 r.

W dniu 8 grudnia 2020 roku Ojciec Święty Franciszek ustanowił w Kościele powszechnym Rok św. Józefa. Stał się on okazją do zorganizowania wydarzeń poświęconych Opiekunowi Zbawiciela, ale również do refleksji nad znaczeniem ojcostwa i tożsamości mężczyzny. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Ogólnego wraz z Radą Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej zapraszają do udziału w konferencji poświęconej tożsamości ojca i formacji mężczyzn we wspólnotach parafialnych.

Konferencja odbędzie się w sobotę 23 października 2021 roku w Sali Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży (ul. Sadowa 12A)
i przebiegać będzie według następującego programu:

9.30 - modlitwa różańcowa prowadzona przez Męską Grupę Różańcową NAZARET

10.00 - słowo Biskupa Łomżyńskiego Janusza STEPNOWSKIEGO oraz wprowadzenie w tematykę konferencji

10.05 - p. Łukasz WACHOWSKI - trener Tato.Net, założyciel i lider Ojcowskiego Klubu Tato.Net w Wyszkowie: W stronę zaangażowanego ojcostwa - narzędzia i inicjatywy

10.45 - ks. dr Zbigniew SKUZA - WSD Łomża: Św. Józef - ofiarny Opiekun Jezusa i Maryi jako realizacja biblijnego ideału ojca i męża

11.30 - przerwa na kawę

12.00 - ks. dr Jacek CZAPLICKI - WSD Łomża: Znaczenie dla życia rodzinnego zaangażowania ojców w męskich wspólnotach formacyjnych

12.30 - prezentacja wybranych męskich wspólnot formacyjnych

13.30 - zakończenie

Do udziału w konferencji zapraszamy księży, katechetów, mężczyzn - członków parafialnych grup formacyjnych oraz przedstawicieli dekanatów.
W związku z tym prosimy Księży Dziekanów i Księży Proboszczów o przekazanie informacji o konferencji w ramach ogłoszeń parafialnych w niedziele 10 i 17 października br. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Ponadto prosimy Księdza Dziekana o wydelegowanie ze swojego dekanatu duszpasterza i minimum 4 mężczyzn, którzy wezmą udział
w spotkaniu.

Ks. Jacek Czaplicki

Wikariusz Biskupi

ds. Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 5 października 2021 r.

N. 1025/2021