KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Komunikat dotyczący

konferencji Alpha w Łomży

             Alpha to międzynarodowa inicjatywa ewangelizacyjna, której uczestnikami było już prawie 40 milionów ludzi. Od 18 lat jest obecna w Diecezji Łomżyńskiej. Pojawia się w coraz to nowych środowiskach jako odpowiedź na poszukiwania sensu i miejsca Pana Boga w naszym życiu.

Alpha w naszej diecezji prowadzona jest dla różnych grup wiekowych i w różnych miejscach, szczególnie jako propozycja dla dorosłych i młodych, ale także w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania oraz w zakładach karnych. Porusza takie tematy jak: „Czy jest w życiu coś więcej?”, „Kim jest Jezus?”, „Dlaczego Jezus umarł?”, Dlaczego i jak się modlić?”, „Jak najpełniej przeżyć życie?”, „Kim jest Duch Św?”.

W środowisku Alpha powstał Kurs Małżeński, jako propozycja dla małżeństw pragnących rozwijać swoje wzajemne relacje. Porusza między innymi takie kwestie jak: budowanie relacji, konflikty w małżeństwie, komunikacja małżeńska, okazywanie miłości.

Pragniemy zaprosić wszystkich prowadzących Alpha, Kurs Małżeński i wszystkich zainteresowanych na Konferencję Alpha, która odbędzie się w sobotę 2 października 2021 r. o 10.00 w budynku Wyższego Seminarium w Łomży.

Udział w Konferencji jest bezpłatny, jedynym warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie się. informacje i zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Ks. Jacek Czaplicki

Wikariusz Biskupi

ds. Duszpasterstwa Ogólnego

 Łomża, dnia 20 września 2021 r.

N. 972/2021