KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

KOMUNIKAT

WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN

DOTYCZĄCY CZYTANEK PAŹDZIERNIKOWYCH NA ROK RODZINY

Przewielebny Księże Dziekanie/Proboszczu,

Zbliża się miesiąc październik, który w Kościele w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej. To przez Jej wstawiennictwo zanosimy do Boga nasze prośby odmawiając w kościołach całej Polski różaniec. W Roku Rodziny Amoris laetitia i Roku św. Józefa, pragniemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin naszej Diecezji.

Prosimy o zachęcenie wiernych do odmawiania różańca całymi rodzinami. Tajemnice różańca świętego ukazują w całości życie Chrystusa i Jego Matki. Odzwierciedlają również tajemnice życia małżeńskiego i rodzinnego. Każde bowiem małżeństwo przeżywa w swoim związku wiele chwil radosnych oraz momentów, które dają światło i siłę do życia. Niestety nie brakuje także wydarzeń bolesnych, naznaczonych smutkiem i cierpieniem. Jednak podejście z wiarą do codziennych doświadczeń daje małżonkom nadzieję na udział w tajemnicach chwalebnych.

Informujemy Księży Dziekanów i Proboszczów, że w Kurii Diecezjalnej są już do odebrania Czytanki październikowe na Rok Rodziny. Układ i treść Czytanek dotyczy więzi małżeńskich i rodzinnych. Obejmuje tematykę życia duchowego i religijnego w rodzinie, aspekt wychowania i opieki nad dziećmi, kwestie dotyczące seksualności i odpowiedzialnego rodzicielstwa, a także tematykę związaną z życiem kulturalnym i towarzyskim w rodzinie.

Z wyrazami szacunku.

Ks. dr Jacek Kotowski

Przewodniczący

Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Łomża, dnia 17 września 2021 r.

N. 967/2021