sobota, 14 marzec 2020 16:52

Dziś wieczorem orędzie abp. Gądeckiego - Przewodniczącego KEP

W sobotę o godz. 20.00 TVP 1 i TVP Info wyemituje orędzie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego związane ze stanem zagrożenia epidemicznego w kraju – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, abp Gądecki zwrócił się do biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła, mogło przebywać maksymalnie 50 osób. „W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zachęcam do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych” – napisał na Twitterze przewodniczący Episkopatu Polski.

BP KEP