piątek, 13 marzec 2020 12:11

Codzienne transmisje internetowe Mszy Świętych z Jasnej Góry

Na stronach jasnagora.pl i episkopat.pl będą transmitowane codziennie Msze Święte odprawiane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodał, że w najbliższe niedziele jasnogórskie sanktuarium udostępni mediom transmisje Mszy świętych, które będą realizowanych na kilka kamer. Media zainteresowane otrzymaniem sygnału mogą pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (najlepiej do piątku wieczorem).

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że dzięki transmisjom, wierni z całej Polski, jak również Polacy za granicą, będą mogli włączać się duchowo w codzienną modlitwę na Jasnej Górze w intencji osób chorych, lekarzy, personelu medycznego i służb sanitarnych oraz wygaśnięcia epidemii koronawirusa, o którą zaapelowała w czwartek Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał, że biskupi zachęcili osoby objęte dyspensą, które w czasie epidemii nie uczestniczą w Mszach św., do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Informacje o godzinach Mszy Świętych przy Ołtarzu Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze dostępna są pod adresem http://www.jasnagora.com/plandnia

BP KEP