STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI
Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy , gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać; człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.
STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI
Bóg ma Was w swojej opiece. On Was karmi chlebem i łaską swoją. Kościół nawołuje, abyście żyli tą łaską, którą Chrystus wysłużył nam Krzyżu.

1 sierpnia, jak co roku, Mszą świętą o godz. 6 rano sprawowanej przez Pasterza naszej diecezji Biskupa Janusza Stepnowskiego w katedrze łomżyńskiej, zainaugurowano 37. Pieszą Łomżyńską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymi, którzy zapisywali się w tym roku w Łomży, Ostrołęce, Wyszkowie, Ostrowi Mazowieckiej, Zambrowie i Kolnie mają do przebycia 435 kilometrów. Przez 13 dni mierząc się z różną aurą pogodową, z modlitwą i śpiewem na ustach, uczestnicząc codziennie we Mszy świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu, słuchając konferencji, budując pielgrzymkową wspólnotę, pielgrzymują do duchowej stolicy naszej Ojczyzny, by u stóp naszej Matki i Królowej umocnić swoją wiarę i zanieść jej intencje.
Pielgrzymom, jak miało to miejsce w latach ubiegłych, duchowo towarzyszą wierni, którzy w parafiach naszej diecezji gromadzą się wieczorami na Apelach Jasnogórskich, by duchowo łączyć się z Jasną Górą i z pielgrzymami, którzy pieszo idą do Pani Jasnogórskiej.

Wszystkich zainteresowanych naszą łomżyńską pielgrzymką zachęcamy do śledzenia profilu fejsbukowego łomżyńskiej pielgrzymki.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Photo by Justyna Kajko