STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI
Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy , gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać; człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.
STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI
Bóg ma Was w swojej opiece. On Was karmi chlebem i łaską swoją. Kościół nawołuje, abyście żyli tą łaską, którą Chrystus wysłużył nam Krzyżu.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego serdecznie zaprasza w imieniu Organizatorów na uroczystą Mszę świętą w intencji księży, zakonników i zakonnic diecezji łomżyńskiej pomordowanych i prześladowanych w latach 1939-1989. Będzie ona sprawowana w katedrze łomżyńskiej w niedzielę 22 października 2023 roku o godz. 10 pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.
Okazją ku modlitwie jest wspomnienie liturgiczne bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika. Inicjatywa podjęta przez wiele środowisk pod patronatem Biskupa Łomżyńskiego ma na celu pielęgnowanie pamięci o osobach duchownych i konsekrowanych, które były prześladowane przez reżim komunistyczny i poniosły męczeńską śmierć. Wpisuje się w to również aspekt powołaniowy, by przez przypomnienie sylwetek kapłanów i osób konsekrowanych niezłomnych, modlić się do Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W związku z powyższą inicjatywą przygotowana została również okolicznościowa wystawa, która przez cały miesiąc październik dostępna jest w Muzeum Diecezjalnym w Łomży, a w niedzielę 22 października br. będzie udostępniona przy katedrze łomżyńskiej. W piątek 20 października br. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich o godz. 18 odbędzie się spotkanie z prokuratorem Andrzejem Witkowskim, który dwukrotnie prowadził śledztwo w sprawie morderstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Zaproszenie na to wydarzenie kierowane jest do Diecezjan: ruchów, wspólnot i stowarzyszeń katolickich, do Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych. Zaproszenie kierowane jest także do Liturgicznej Służby Ołtarza, by propagować sylwetki osób duchownych i konsekrowanych w ramach duszpasterstwa powołaniowego.

Ks. Paweł Nocko
PRZEWODNICZĄCY
WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA OGÓLNEGO

 

plakat Witkowski