KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Zawiadomienie o śmierci Kapłana Diecezji Łomżyńskiej

Księdza Józefa Gwardiaka

Ksiądz Józef Gwardiak

Odszedł do Pana w dniu 7 lipca 2021 r.

w wieku 82 lat, w kapłaństwie 58 lat

emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej

proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Starych Wnorach (1984-1992)

proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wachu (1992-1996)

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

Dnia 10 lipca br. (sobota) o godz. 10.00 wystawienie ciała zmarłego kapłana w kościele parafialnym pw. św. Rocha w Jasienicy i modlitwa różańcowa. O godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Po Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. Ks. Józefa Gwardiaka zostanie złożona do grobu na cmentarzu parafialnym w Jasienicy.

Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Łomżyńskiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego duchownego.

Śp. Księdza Józefa Gwardiaka polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

Ks. Artur Szurawski

Kanclerz Kurii

Łomża, dnia 8 lipca 2021 r.