wtorek, 08 styczeń 2019 11:06

Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Łomżyńskiej

Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Łomżyńskiej

Duszpasterstwo misyjne Diecezji Łomżyńskiej wraz ze Zgromadzeniem Misjonarek Klaretynek z Aleksandrii k. Częstochowy, zaprasza młodzież naszej Diecezji do udziału w projekcie wolontariatu misyjnego „Missio Weluli”.

Projekt ma na celu konkretną pomoc misji Zgromadzenia Misjonarek św. Antoniego Marii Klareta w Indonezji oraz zorganizowanie krótkiej (3 tygodniowej) wyprawy misyjnej na wyspę Weluli w Indonezji. Chodzi też o pasjonujące doświadczenie, możliwość nawiązania nowych relacji, dzielenia życia misyjnego, zaangażowania się w służbę społeczności poprzez ewangelizację i przeróżne projekty rozwojowe, odkrycia wyjątkowości i bogactwa innych kultur i odmiennej rzeczywistości, uczestnictwa w konkretnym wsparciu misji w Indonezji, zaangażowania się w życie.

Projekt “Missio Weluli” skierowany jest do ludzi młodych. Może być pomocą w uformowaniu ducha twórczej adaptacji, gotowości do słuchania i współpracy, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dobrej dawki pokory, wolności od zbyt wysokich oczekiwań, takich jak roszczenie do zmiany wszystkiego w krótkim czasie, akceptacji inności i radosnego przyjęcia rzeczywistości. Można zaangażować się w dzieło bez konieczności wyjazdu do Indonezji oraz pomagać w różnych inicjatywach na rzecz misji.

Aby uczestniczyć w projekcie należy mieć ukończone 18 lat. Każdy chętny zostanie zaproszony do udziału w procesie przygotowawczym, który potrwa od stycznia do czerwca i obejmie comiesięczne spotkania w domu Zgromadzenia w Aleksandrii lub w Łomży (zarówno dla tych, którzy zdecydują się na wyjazd do Indonezji jak i dla tych, którzy będą uczestniczyć tylko w fazie krajowej). Zgromadzenie, we współpracy z zarządem Prowincji Europejskiej i osobą odpowiedzialną za misję w Weluli, zapewni program przygotowawczy i szkoleniowy: przygotowanie i realizacja inicjatyw na rzecz misji w Weluli; poznanie rzeczywistości Indonezji oraz tamtejszej społeczności; zdobycie koniecznych postaw, które pomogą w twórczym uczestnictwie w projekcie i pozwolą lepiej przeżyć to doświadczenie.

Projekt startuje wraz z nowym rokiem 2019, a pierwsze spotkanie przewidziane jest na dzień 26 stycznia 2019.

Zgłoszeń należy dokonywać do 20 stycznia br. pod numerem telefonu: 661488111u  ks. Adama Krawczyka dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Łomżyńskiej.

Ks. Jacek Czaplicki

Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 8 stycznia 2019 r.

N.24/2019