czwartek, 11 październik 2018 09:11

Komunikat dotyczący Ogólnopolskiej i Diecezjalnej Pielgrzymki Kolejarzy

Komunikat dotyczący
Ogólnopolskiej i Diecezjalnej Pielgrzymki Kolejarzy

Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego informują, że 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 17 – 18 listopada 2018 r. pod hasłem: „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Będzie ona okazją do dziękczynienia Bogu I Matce Bożej Jasnogórskiej za Ojczyznę oraz za dar wiary i wolności.
Na spotkanie u tronu Pani Królowej Polski zapraszamy wszystkich pracowników kolei z całej Diecezji oraz emerytów i rencistów z rodzinami. Pielgrzymi udadzą się specjalnym pociągiem relacji Białystok – Warszawa. Uroczystości rozpoczną się 17 listopada (sobota) o 18.00 w Bazylice Jasnogórskiej, a zakończą 18 listopada (niedziela) o 11.00 sumą odpustową na szczycie jasnogórskim pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego.
Natomiast Diecezjalny Dzień Modlitw za Kolejarzy odbędzie się w niedzielę 2 grudnia 2018 r. w parafii pw. św. Wojciecha BM w Wyszkowie. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30.
Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów o umieszczenie tej informacji w ogłoszeniach parafialnych w niedziele 28 października i 4 listopada br. Ponadto prosimy o zamieszczenie komunikatu w gablocie parafialnej i zachęcenie rodzin kolejarskich do udziału w obu wydarzeniach.

ks. Jacek Czaplicki
Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

ks. Jan Mrowca
Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy

Łomża, dnia 11 października 2018 r.
N.1353/2018