poniedziałek, 20 sierpień 2018 12:44

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej - rekrutacja

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY REKRUTACJI DO DIECEZJALNEGO INSTYTUTU MUZYKI KOŚCIELNEJ W ŁOMŻY
NA ROK 2017/2018

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej informuje, że w dniu 1.09.2018 (sobota) o godz. 9.00 w siedzibie DIMK mieszczącej się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży odbędzie się egzamin kwalifikacyjny dla kandydatów do Instytutu Muzyki Kościelnej specjalność Organista.
     Warunkiem przyjęcia jest posiadanie wrodzonych predyspozycji muzycznych dotyczących słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Egzamin kwalifikacyjny obejmuje wokalne wykonanie dowolnej pieśni kościelnej, powtórzenie podanego schematu rytmicznego i melodycznego.
     Celem Instytutu jest przygotowanie kandydata w zakresie umiejętności wokalnych, instrumentalnych oraz wiedzy o liturgii i muzyce, do pełnienia w przyszłości posługi organisty.
     Absolwent DIMK po pięciu latach edukacji otrzymuje dyplom, który upoważnia go do pełnienia obowiązków organisty w diecezjach polskich. Zajęcia wykładowe odbywają się w środy w godz. od 10.00-16.25 natomiast lekcje indywidualne nauki gry na fortepianie, organach po uzgodnieniu z wykładowcą.
     Dokumenty wymagane od kandydata: podanie, życiorys, opinia proboszcza o kandydacie, ewentualne świadectwo ukończenia szkoły muzycznej, 3 zdjęcia dyplomowe.
     Czcigodni Księża Proboszczowie proszeni są o podanie do wiadomości wiernych niniejszego komunikatu w niedzielę 26 sierpnia br. w ogłoszeniach parafialnych.
W oczekiwaniu na spotkanie z pamięcią modlitewną

Łomża, dnia 20 sierpnia 2018 r.
N. 1117/2018

Ks. Kazimierz Ostrowski