środa, 30 maj 2018 09:37

Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Rodzin
na Dzień Świętości Życia 2018

Przewielebny Księże Proboszczu,

Dnia 10 czerwca br. ulicami wielu miast Polski przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Organizowane są one w celu publicznego świadectwa o podstawowych wartościach jakimi są: ludzkie życie oraz małżeństwo i rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny.
     Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, w roku świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, marsze przejdą pod hasłem: „Polska rodziną silna!”. Na zakończenie marszów odbędą się radosne festyny rodzinne. Organizatorzy przygotowują mnóstwo atrakcji, gier i zabaw dla dzieci, jak i całych rodzin.
     Serdecznie zapraszamy każdego kto szanuje, broni, troszczy się i docenia życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci a także pragnie silnych i zdrowych rodzin, do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny! Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości!
     W organizację Marszów w naszej Diecezji zaangażowane są ruchy, wspólnoty, parafie i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
     Za Patronat medialny dziękujemy mediom katolickim: Radiu Nadzieja, Tygodnikowi Głos Katolicki oraz Portalowi wzasiegu.pl
     Uprzejmie prosimy Księży Proboszczów o podanie tej wiadomości wiernym w ogłoszeniach w uroczystość Bożego Ciała oraz w niedzielę 3 czerwca br. po każdej Mszy św.

Przebieg uroczystości w Diecezji:

Jedwabne 10 czerwca:
09:30 – Msza św. w parafii pw. św. Jakuba Apostoła.
10:30 – Marsz ulicami Miasta.
11:30 – Festyn rodzinny przy kościele.

Łomża 10 czerwca:
12:00 – Msza św. w Katedrze Łomżyńskiej św. Michała Archanioła. Modlitwa i złożenie deklaracji podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
13:00 – Marsz ulicami Łomży z Katedry do parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.
14:00 – Festyn rodzinny przy kościele Krzyża Świętego w Łomży.

Ostrów Mazowiecka 10 czerwca:
12:30 – Msza św. w parafii pw. Wniebowzięcia NMP.
13:30 – Marsz ulicami Miasta
14:30 – Zakończenie Marszu w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.

Wysokie Mazowieckie 10 czerwca:
11:30 – Msza św. w parafii pw. św. Jana Chrzciciela.
12:30 – Marsz ulicami Miasta.
13:30 – Festyn rodzinny przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Wyszków 10 czerwca:
12:30 – Msza św. w parafii pw. św. Wojciecha.
13:30 – Marsz ulicami Miasta.
14:00 – Festyn rodzinny na Placu Miejskim.

Łomża, dnia 30 maja 2018 r.
N. 641/2018

+ Tadeusz Bronakowski