poniedziałek, 29 styczeń 2018 09:13

Dzień Życia Konsekrowanego

w sprawie XXII Dnia Życia Konsekrowanego - 2 lutego 2018 r.

Do Przewielebnych Sióstr i Braci Konsekrowanych Diecezji Łomżyńskiej!
Do Przewielebnych Księży Proboszczów!
     W Święto Ofiarowania Pańskiego - w piątek 2 lutego 2018 r. w Kościele Katolickim będzie obchodzony XXII Dzień Życia Konsekrowanego. W imieniu Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego zapra¬szamy wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego do wspólnotowego przeżycia tego dnia w Kościele Łomżyńskim.

Porządek uroczystości:
• godz.10.00 - Zawiązanie wspólnoty, (kawa) - Dom Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży (ul. Giełczyńska 20).
• godz. 10.30 - Godzina Czytań i Adoracja Najświętszego Sakramentu - kaplica Domu Wspólnoty Kapłańskiej.
• godz.10.45 - konferencja ascetyczna.
• godz.12.00 - Msza św. koncelebrowana w katedrze łomżyńskiej.
     Po Komunii św. odnowienie ślubów zakonnych.
• po Mszy św. wspólny posiłek w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego.
     Prosimy Księży Proboszczów o takie zorganizowanie zajęć w parafii (2.02.2018 r.), aby - jeśli to możliwe – wszystkie Osoby Konsekrowane mogły wziąć udział w spotkaniu organizowanym w Łomży. Zachęcamy także, by we wszystkich parafiach w tym dniu zaznaczyć obecność Osób Konsekrowanych w głoszonym Słowie Bożym i modlitwie.
     W oczekiwaniu na spotkanie

Łomża, dnia 11 stycznia 2018 r.
N. 33/2018

Ks. Krzysztof Chodkowski                                           + Tadeusz Bronakowski
             Diecezjalny Referent                                                     Wikariusz Generalny
ds. Instytutów Życia Konsekrowanego