piątek, 13 październik 2017 10:48

Studium życia rodzinnego 2017-2018

DOTYCZĄCY STUDIUM ŻYCIA RODZINNEGO 2017/2018
(do odczytania w ogłoszeniach w niedzielę 15 października 2017 r.)

Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. W tym roku rusza ono na dwóch poziomach. Narzeczonych i małżonków organizatorzy zapraszają na 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a rodziców na 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii.
     Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej ( www.duszpasterstworodzin.lomza.pl ), bądź na ulotkach wyłożonych na stolikach przy wyjściu z kościoła.

Uprzejmie prosimy Księży Proboszczów o przekazanie tej informacji wiernym w ogłoszeniach parafialnych i zachęcenie małżeństw do udziału w zajęciach. Małżonków po ukończeniu Studium można zaangażować w Parafialnej Poradni Rodzinnej, do pracy z narzeczonymi, czy z kandydatami do bierzmowania (część absolwentów poprzednich edycji pracuje jako Doradcy Życia Rodzinnego).

Ks. Jacek Kotowski                                                  + Tadeusz Bronakowski
    Przewodniczący                                                            Wikariusz Generalny
Wydziału ds. Rodzin

Łomża, dnia 13 października 2017 r.
N. 1456/2017