piątek, 30 czerwiec 2017 09:17

Spotkanie Matek i Teściowych w Śniadowie

Komunikat dotyczący
5. Diecezjalnego Spotkania Matek i Teściowych
Śniadowo, 16 lipca 2017 r.

Diecezja Łomżyńska dziękuje Bogu za swoich błogosławionych, a wśród nich za bł. Mariannę Biernacką – matkę i teściową. Bł. Marianna wraz z mężem Ludwikiem miała sześcioro dzieci. Po śmierci męża zamieszkała u swego syna i synowej Anny. Na początku lipca 1943 roku gestapowcy skazali jej syna i synową na śmierć. Synowa Anna była w stanie błogosławionym z drugim dzieckiem. Wcześniej rodzice mieli już dwuletnią córeczkę Genię. Z tego powodu Marianna postanowiła umrzeć za synową i jej nienarodzone dziecko. Rozstrzelano ją 13 lipca 1943 roku w Naumowiczach koło Grodna wraz z grupą 49 mieszkańców Lipska. Została beatyfikowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 lipca 1999 roku w Warszawie, w gronie 108 męczenników II wojny światowej. Wpatrując się w postać i świetlany przykład bł. Marianny Biernackiej chcemy ożywiać jej kult w Kościele Łomżyńskim.
   W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej oraz parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie zapraszają na 5. Diecezjalne Spotkanie Matek i Teściowych, które odbędzie się w niedzielę 16 lipca br. w Śniadowie. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie matki i teściowe z naszej Diecezji, a wśród nich: członkinie kół różańcowych, kół Gospodyń Wiejskich oraz słuchaczki Radia Maryja i Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Program:
11.00 – powitanie pielgrzymów i intronizacja figury bł. Marianny Biernackiej (kościół parafialny w Śniadowie)
11.30 – konferencja: „Rodzina systemem wspierającym rozwój osobowy i zapobiegającym uzależnieniom”” – p. Małgorzata Chojnowska – psychoterapeutka
12.00 – uroczysta Msza św. w intencji matek i teściowych
13.00 – Różaniec z modlitwą o uzdrowienie relacji w rodzinie
13.30 – procesja błagalna z figurą bł. Marianny Biernackiej
14.00 – zakończenie

Zwracamy się z prośbą do księży proboszczów o zaproszenie swoich parafianek do udziału w tym szczególnym spotkaniu i o zorganizowanie grupy autokarowej. Niniejsze zaproszenie należy odczytać w ogłoszeniach parafialnych w niedziele 2 i 9 lipca br.

Łomża, dnia 30 czerwca 2017 r.
N.903/2017

ks. Jacek Czaplicki