środa, 07 czerwiec 2017 12:52

Słowo Biskupa Łomżyńskiego do uczestników Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej

Droga Młodzieży!

W roku stulecia objawień fatimskich kieruję do Was zaproszenie na Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej u Królowej Młodzieży. Matka Boża objawiając się w Fatimie Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji prosiła o przekazanie całemu światu wezwania do modlitwy i nawrócenia. Człowiek, który pragnie się modlić i wchodzi na drogę nawrócenia potrzebuje najpierw osobistego spotkania z Bogiem a potem świadectwa ludzi wierzących, aby wzrastać w wierze.
     Zachęcam Was i zapraszam do udziału w Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej. Jest to zaproszenie do wspólnej modlitwy, by razem z Maryją wielbić Boga, dziękować za kończący się rok szkolny, za dary i talenty, jakimi Bóg nas obdarzył, za to, że tak wielu uczestników tegorocznego spotkania przyjęło w swoich parafiach sakrament bierzmowania. Modlitwa jest dialogiem, płynie z serca do serca. Serce Boga słucha naszych modlitw i obdarowuje nas swoimi darami.
     Zapraszam Was również do bycia we wspólnocie młodych, którzy przez spotkania, katechezy, śpiew, adoracje będą dzielić się swoją wiarą. Świadectwo wiary najbardziej przekonuje i pociąga, aby drogą wiary podążać. Jest to droga, która prowadzi z serca do serca. Serce kochające bliźniego, brata i siostrę, jest najpiękniejszym znakiem chrześcijańskiego życia.

Drodzy Młodzi!
     Zapraszam Was, aby „sercem obdarować serce”. Przyjmijmy serce, które nas chce obdarować. Bądźmy wszyscy otwarci na Serce Jezusa, „z którego pełni wszyscyśmy otrzymali”. Bożemu Sercu powierzajmy wszystko czym żyjemy i z czym przyjeżdżacie na Festiwal.
     Boża łaska, Chrystusowy pokój oraz moje pasterskie błogosławieństwo niech towarzyszą Organizatorom i Uczestnikom VIII Festiwalu Młodych.

Łomża, dnia 7 czerwca 2017 r.
N. 47/P/2017

+ Janusz Stepnowski