czwartek, 09 luty 2017 10:19

Debaty walentynkowe

dotyczący debat walentynkowych - 2017
„Do zakochania jeden krok..”

Czy warto zamieszkać razem przed ślubem, czy raczej poczekać na wspólne zamieszkanie do momentu ślubu, złożenia sobie przyrzeczenia miłości i potwierdzenia tej miłości praktykowaniem prawdy, miłości i wolności człowieka; miłości, która stawia wymagania, ale która stoi na straży godności i wartości osoby ludzkiej w każdym jej wymiarze? Czy zatem może jednak warto troszczyć się w codzienności życia o prawdziwą i wymagającą miłość, która przejawia się w czystości? Jeśli tak, to jaki jest na to sposób? W jaki sposób dostrzec wartość osoby, a nie tylko jej ciało?
     Wychodząc naprzeciw swoim rówieśnikom Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej po raz kolejny organizuje tzw. „Debaty walentynkowe”, w czasie których można będzie usłyszeć odpowiedzi, nie tylko na powyższe pytania, ale przede wszystkim wejść w dialog z fachowcami z dzieciny seksualności i wychowania do czystej miłości: seksuologa, socjologa, doradców życia rodzinnego, duszpasterza młodzieży, psychologa. Gośćmi tegorocznych debat będą: Dorota Sokołowska, o. Łukasz Buksa, Robert Lubowiecki, Mariusz Jędrzejko, Piotr i Magdalena Ogrodowczyk, Sylwia Bujnowska.

Debaty odbędą się w następujących miastach naszej diecezji:
• 16 lutego, godzina 19:00 – Łomża, Sala widowiskowa Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12A;
• 17 lutego, godzina 17:00 – Zambrów, Sala kinowo – Widowiskowa, ul. Kard. Wyszyńskiego 2A;
• 17 lutego, godzina 19:00 – Wysokie Mazowieckie – Miejski Ośrodek Kultury.

Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów, aby zaproszenie na Debatę odczytali w ramach ogłoszeń duszpasterskich, w niedzielę 12 lutego.

Łomża, dnia 9 lutego 2017 r.
N.144/2017

Ks. Robert Śliwowski                                                                + Tadeusz Bronakowski
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży                                                      Wikariusz Generalny