poniedziałek, 06 luty 2017 12:21

50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu INFORMACJA

dotyczący odczytania informacji zapowiadającej
50. Jubileuszowy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
(Komunikat należy odczytać w VII Niedzielę Zwykłą, 19 lutego 2017 r.)

W związku z Jubileuszowym 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu, który rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości uprzejmie prosi Księży Proboszczów o odczytanie wiernym specjalnego Komunikatu.

Drodzy Diecezjanie!
Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.
   Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej ojczyzny.

Z pasterskim błogosławieństwem

Łomża, dnia 6 lutego 2017 r.
N.135/2017

+ Tadeusz Bronakowski