poniedziałek, 09 listopad 2015 13:57

Ks. prał. Sławomir Śledziewski odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę

Prezydent Andrzej Duda od wczorajszego popołudnia przebywa z wizytą w Watykanie. W niedzielę uczestniczył we Mszy św. sprawowanej na grobie św. Jana Pawła II w watykańskiej bazylice. Dziś spotkał się z Papieżem Franciszkiem. W programie wizyty zaplanowano również spotkania z Polonią w Ambasadach RP w Watykanie i Rzymie.

Zwyczajowo, podczas takich spotkań wręczane są odznaczenia państwowe. W gronie wyróżnionych przez Prezydenta RP znalazł się ks. prał. dr Sławomir Śledziewski, kapłan naszej diecezji, a obecnie osobisty sekretarz kard. Gerharda Müllera, Prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Przyznano mu odznaczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Ks. Sławomir Śledziewski w służbie Stolicy Apostolskiej pracuje od 2012 roku, od kiedy abp Gerhard Ludwig Müller został poproszony przez Benedykta XVI o podjęcie się obowiązków prefekta jednej z ważniejszych kongregacji watykańskich. Ksiądz prałat został wtedy osobistym sekretarzem abpa Müllera. Wcześniej, od 2000 roku pełnił funkcję wykładowcy UKSW i Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Odznaczeni zostali:

Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski
Ks. Kard. Stanisław RYŁKO

Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski
Ks. Abp Zygmunt ZIMOWSKI

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
Ks. Sławomir ODER

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Ks. Jan GŁÓWCZYK
O. Marek INGLOT
Dorota SWAT-NEGLIE
Ks. Tomasz TRAFNY

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Ks. Piotr BAJOR
Ks. Bogdan SEWERYNIK
Ks. Sławomir ŚLEDZIEWSKI

Redakcja Radia Nadzieja poprosiła ks. Prałata o kilka słów komentarza:
Jestem bardzo wdzięczny Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za docenienie mojej pracy na rzecz Kościoła i naszej Ojczyzny. Polska w moim sercu od zawsze zajmuje bardzo ważne miejsce. Szczególnie teraz, kiedy Kościół posłał mnie do posługi poza jej granicami. Mam jednak zawsze świadomość, iż służąc Stolicy Apostolskiej służę również Kościołowi w Polsce. Niestety obecnie przebywam w podróży służbowej w Ameryce Południowej, zatem nie mogłem osobiście odebrać tego odznaczenia. Skontaktuję się z Ambasadą RP przy Stolicy Świętej niebawem po moim powrocie!

– powiedział ks. Sławomir.

W biurze Odznaczeń i Nominacji uzyskaliśmy informację, iż ks. Sławomir Śledziewski został odznaczony przez Prezydenta RP, zaś nie figuruje w informacji prasowej, gdyż tam zawarte są tylko nazwiska osób, które osobiście odebrały odznaczenia podczas uroczystości.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej na: lomzynskie24.pl