czwartek, 02 styczeń 2020 08:57

Taize - Młodość, radość, wspólnota! Spotkanie Młodych we Wrocławiu

15 tysięcy osób z 60 krajów uczestniczy w 42. Europejskim Spotkaniu Młodych organizowanym przez ekumeniczną wspólnotę braci Taize. Młodzi modlą się, biorą udział w spotkaniach tematycznych i zwiedzają miasto. Są wśród nich członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej.

Temat przewodni tegorocznego spotkania brzmi: Zawsze z drodze, nigdy nie wykorzenieni. Uczestnicy nocują w domach wrocławian oraz w około stu parafiach w mieście i okolicy.

Nocuję w domu wspaniałego małżeństwa Krzysztofa i Doroty. Są przemili. Goszczą nas po królewsku, dostajemy pyszne gorące posiłki, spędzamy wspólnie wieczory. Doradzili nam ciekawe miejsca, które możemy tu zobaczyć – mówi Martyna Bujno. Każdy dzień rozpoczyna się modlitwą w parafiach. Po niej odbywają się spotkania tematyczne w małych grupach. Jest również wyznaczony czas wolny. Organizujemy sobie zwiedzanie Wrocławia, by cieszyć się jego urokami. Każdy dzień kończy się kolacją i wieczorną modlitwą – dodaje Gabriela Chlawicz.

Jednym z gości tegorocznego Europejskiego Spotkania Młodych jest abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki wziął udział w jednym ze spotkań tematycznych. Podkreślił, że współczesny świat choruje na brak sensu, w wyniku czego ludzie czują się niepotrzebni i samotni. 42. Europejskie Spotkanie Młodych zakończy się 1 stycznia. Wiadomo już, że gospodarzem przyszłorocznego spotkania będzie Turyn we Włoszech.

pd / fot. KSM