wtorek, 03 grudzień 2019 19:25

Włącz się do akcji Bożonarodzeniowy Dar Serca!

W diecezji łomżyńskiej rozpoczął się Bożonarodzeniowy Dar Serca. Członkowie szkolnych kół diecezjalnej Caritas przez niemal cały miesiąc będą zbierać dary dla osób potrzebujących osób ze swoich szkół i parafii.

Inicjatywa organizowana jest od ponad 10 lat. Jej pomysłodawcą jest społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży. Z czasem akcję wzięła pod swoje skrzydła Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Uczniowie szkolnych Caritas angażują się w okresie Adwentu przy parafiach, organizując zbiórki do puszek, kiermasze i inne wydarzenia. Pozyskane dzięki temu środki przekazane są na osoby potrzebujące z danej szkoły lub parafii. Mogą być również wpłacone na tzw. fundusz „Dzieci chore” – wyjaśnia dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Andrzej Mikucki.

Obecnie do akcji Bożonarodzeniowy Dar Serca zgłosiły się placówki z ponad 40 miejscowości. Są wśród nich Chludnie, Dobrzyjałowo, Grajewo, Jedwabne, Kolno, Łomża, Ostrołęka, Szumomo, Wizna, Wysokie Mazowieckie, Zawady , Szczuczyn, Ostrów Mazowiecka, Miastkowo, czy Nowe Piekuty. W poprzednim roku udało się zebrać blisko 40 tys. zł na leczenie i rehabilitację 40 osób. Tegoroczna edycja Bożonarodzeniowego Daru Serca potrwa do końca Adwentu.

pd