czwartek, 07 listopad 2019 08:51

Muzycy kościelni z całej Polski pielgrzymują na Jasną Górę

Pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” w sobotę, 9 listopada, odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Muzyków Kościelnych na Jasną Górę. Mszy św. o godz. 13.30 będzie przewodniczył bp Piotr Greger, Przewodniczący Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej KEP.

„Przybywamy na Jasną Górę Zwycięstwa jako wspólnota muzyków kościelnych, która pragnie zawierzyć Matce Najświętszej całe nasze posługiwanie Kościołowi w którym żyje Chrystus i zbawia nas” – napisał w zaproszeniu o. Nikodem Kilnar OSPPE, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych.

Od tego roku pielgrzymka odbywać się będzie zawsze w drugą sobotę listopada, tuż przed wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, które przypada 22 listopada.

„Spodziewamy się większej ilości uczestników aniżeli w latach poprzednich. Pielgrzymka rozpocznie się liturgią pokutną w Sali Kordeckiego, po niej nastąpi wykład przygotowany przez organizatorów pielgrzymki oraz szczytowy moment pielgrzymki czyli Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, po której zapraszam na koncert muzyczny. W tym roku za oprawę muzyczną odpowiedzialna jest archidiecezja katowicka” – powiedział bp Piotr Greger.