niedziela, 25 sierpień 2019 23:16

Ku trzeźwości narodu - Strefa Wolności w Łomży!

Maraton trzeźwości, zabawa bezalkoholowa, piknik rodzinny, a także nabożeństwo różańcowe i droga krzyżowa – to tylko wybrane punkty rozpoczynającej się w czwartek 29 sierpnia br. Strefy Wolności. Łomżyńskie świętowanie życia wolnego od używek potrwa cztery dni.

Strefa Wolności to jedna z największych tegorocznych inicjatyw trzeźwościowych, skupiona wokół zagadnienia zdrowia, rodziny, trzeźwości i profilaktyki. Całość rozpocznie się Mszą świętą w intencji trzeźwości narodu. Słowo do Zgromadzonych skieruje biskup Tadeusz Bronakowski – Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Jeszcze tego samego dnia w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” zaplanowana jest bezalkoholowa zabawa taneczna przy muzyce na żywo, ze słodkim poczęstunkiem. W piątek uroczystości przeniosą się do parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Przy tamtejszej Grocie Matki Bożej Fatimskiej uczestnicy zmówią różaniec w intencji trzeźwości rodzin. Wezmą też udział w Mszy świętej, po której wyruszy Droga Krzyżowa ulicami miasta.

Intencją modlitewną w trakcie trwającej Strefy Wolności zostaną objęci również łomżyńscy samorządowcy. Msza o Boże błogosławieństwo dla nich wierni będą modlić się w niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 w kościele pw św. Andrzeja Boboli. Niedziela zaś upłynie pod znakiem sportu i zabawy. Ulicami miasta z parafii pw. św. Andrzeja Boboli wyruszy „Maraton trzeźwości”. Organizatorzy zachęcają do udziału w dowolnej formie – może być to marsz, bieg, a nawet nordic walking czy rolki. Niedzielne wydarzenie dopełnione zostanie innym hucznym świętowaniem – to V imieniny ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Gośćmi specjalnymi będą tu między innymi redaktor Marian Piotr Romaniuk i Katarzyna Jankowska z Akademii Rodzica Łomżyńskiego Centrum Medycznego.

Organizatorami wydarzenia są Bractwo Trzeźwości im. św. Maksymiliana Kolbe w Łomży, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Koalicja Trzeźwości, Łomżyńskie Centrum Medyczne, parafia pw. św. Andrzeja Boboli, parafia pw. Miłosierdzia Bożego oraz  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

pd / fot. arch. Forum Trzeźwości