poniedziałek, 08 lipiec 2019 19:36

Śniadowo pamięta o matkach i teściowych

76 lat mija od śmierci błogosławionej Marianny Biernackiej, która oddała życie za swoją synową i jej nienarodzone dziecko. Jednym z wydarzeń upamiętniających męczennicę II wojny światowej będzie diecezjalne spotkanie modlitewne w intencji matek i teściowych w Śniadowie niedaleko Łomży.

Chcemy łamać stereotypy i mówić o teściowych, które są darem z nieba, choć często z nich drwimy – podkreśla organizator ks. Tomasz Wilga. Spotkanie odbędzie się 14 lipca (w niedzielę) w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Śniadowie. Początek o godzinie 11:00. W programie między innymi konferencja i modlitwa różańcowa w intencji uzdrowienia relacji rodzinnych. Centralnym punktem będzie Msza święta o godzinie 12:00. Ideą spotkania jest podkreślenie wartości płynących ze zdrowych relacji w rodzinie oraz roli teściowych w oparciu o pokorne życie błogosławionej Marianny Biernackiej. Postawa błogosławionej męczennicy staje w opozycji do współczesnego myślenia. Ci, którzy pragną powrotu do normalnych relacji rodzinnych, mogą śmiało kierować do niej prośby o wstawiennictwo – dodaje ks. Tomasz Wilga.

Błogosławiona Marianna Biernacka wraz z czterdziestoma ośmioma mieszkańcami Lipska została 13 lipca 1943 roku rozstrzelana przez Niemców na fortach za wsią Naumowicze pod Grodnem. Kobieta poszła na śmierć zamiast swojej synowej, która była w zaawansowanej ciąży, mając już jedno dziecko. Uratowana synowa Anna dożyła 98 lat, zmarła 4 sierpnia 2014 roku.

pd