niedziela, 30 czerwiec 2019 09:11

Wakacje z Bogiem są super! Wypoczynek Caritas

275 dzieci z diecezji pelpińskiej wypoczywa obecnie w Ośrodku Caritas Bliźnim w miejscowości Ptaki niedaleko Nowogrodu. Zwiedzają Łomżę i okolicę. Wakacje są realizowane we współpracy z Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Jedziemy odpoczywać z Panem Bogiem. Nie są to żadne zajęcia naukowe. Dzieci mają przede wszystkim poczuć klimat duchowy danego miejsca. U was jest tyle świeżego powietrza, że niewiele trzeba człowiekowi, aby naprawdę odpoczął. Codziennie mamy Mszę świętą, gry, zabawy oraz zwiedzanie okolicy – podkreśla ks. Grzegorz Wejs z Caritas Diecezji Pelplińskiej. Duchowny dodaje, że kolonie są wielką wyprawą logistyczną, ponieważ łącznie wakacyjny wypoczynek obejmuje ponad 500 dzieci podzielonych na dwie grupy. Wśród uczestników znajdują się dzieci poniżej 10 roku życia, stąd konieczność zapewnienia większej liczby opiekunów. Mamy 20 opiekunów zawodowych i wolontariuszy – podkreśla ks. Wejs

Młodzież przebywa w Ośrodku Caritas Bliźnim od wtorku. Jednym z punktów programu wakacyjnego była Msza święta w łomżyńskiej Katedrze. Po Eucharystii ks. Andrzej Mikucki – dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej , pokazał uczestnikom katedralne katakumby. Wakacje z Bogiem są super! – podkreśla 16 letnia Marysia Nowacka.

To kolejny tak duży projekt z udziałem Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Niedawno dzięki staraniom wolontariuszy i pracowników udało się zorganizować w Ośrodku kilkudniowy pobyt ponad 200 dzieci z polskich rodzin mieszkających na Białorusi. Młodzi spotkali się między innymi z biskupem łomżyńskim Januszem Stepnowskim, odwiedzili też Warszawę.

pd