środa, 09 styczeń 2019 12:59

Panama w Wyszkowie!

W dniach od 22 do 27 stycznia 2019 roku odbędą się w Panamie 34. Światowe Dni Młodzieży z udziałem Ojca Świętego Franciszka oraz młodzieży z całego świata. Hasłem ŚDM w Panamie będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38).

Niestety z uwagi na odległość i duże koszty, niewielu młodych może pozwolić sobie na wyjazd do Ameryki Łacińskiej. Dlatego też przybywa miejsc  gdzie organizowane są spotkania w łączności z młodymi w Panamie. „Panama w Warszawie”, Krakowie, czy Kielcach to wydarzenia, które mają przede wszystkim pozwolić młodym na doświadczenie żywego Kościoła. Kościoła radosnego i pełnego Ducha.

Do listy miejsc gdzie odbędą się spotkania w ramach ŚDM Panama 2019 dołącza Wyszków. „Panama w Wyszkowie” bo tak nazwano to wydarzenie odbędzie się 26 stycznia br. w kościele pw. św. Idziego (ul. Białostocka 12) w Wyszkowie. Uczestnicy spotkania będą mogli na nowo poczuć klimat Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w Krakowie. Tym bardziej, że młodzieży, która przybędzie pod koniec stycznia do Wyszkowa towarzyszyć będą kopie znaków ŚDM: Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Tych samych, które pielgrzymowały po diecezji łomżyńskiej w ramach duchowego przygotowania do ŚDM w Krakowie.

Jednodniowe spotkanie w Wyszkowie to będzie czas modlitwy, świadectw i konferencji do którego zaproszeni są wszyscy młodzi wraz ze swoimi duszpasterzami. Organizatorzy proszą tylko o wcześniejsze zgłoszenie do ks. Karola Skrodzkiego – tel. 784 962 540 lub do ks. Emila Sasinowskiego – tel. 798 548 871.

Joanna Ekstowicz