środa, 02 styczeń 2019 15:47

Mamy swoją wolontariuszkę na ŚDM w Panamie!

Napisał
 Szacuje się, że na Światowe Dni Młodzieży w Panamie wyjedzie z Polski ok. 5 tys. młodych ludzi, w tym kilkuset wolontariuszy. Niektórzy spędzą w Panamie rok, inni pojadą tylko na czas centralnych wydarzeń, łączy ich jedno – pragnienie służby na rzecz międzynarodowego spotkania młodych, zapoczątkowanego przez św. Jana Pawła II. Wśród wolontariuszy znajduje się także wolontariuszka pochodząca z Bogut Pianek w diecezji łomżyńskiej.

Martyna Sikorska jest 24-letnią studentką socjologii. Zdecydowała się na wolontariat na ŚDM w Panamie po tym, jak w 2016 roku posługiwała na ŚDM w Krakowie: To, co wtedy przeżyłam przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania. Zobaczyć w jednym miejscu tylu młodych ludzi, którzy chcą dzielić się i cieszyć swoją wiarą, oraz pogłębiać ją – to po prostu nie do opisania. Poznałam tam wiele wspaniałych osób, z którymi mam kontakt do tej pory. Już tam podjęliśmy decyzję, że chcemy być również w Panamie – mówi Martyna.

W Krakowie Martyna dostała przydział w służbie porządkowej. Na tegoroczne rozporządzenia co do pełnionej funkcji musi jednak poczekać co najmniej do 15 stycznia. Zadania wolontariuszy to m.in: posługa w punktach informacyjnych dla pielgrzymów, pomoc przy organizacji wydarzeń centralnych, pomoc logistyczna, dystrybucja posiłków i pakietów pielgrzyma lub pomoc w tłumaczeniu języków.

Przed wyjazdem da Panamy trzeba przygotować się pod wieloma względami: Oczywiście trzeba było na przykład kupić bilet na samolot. Po za tym uczę się języka hiszpańskiego, jadąc do obcego kraju warto znać choćby podstawowe zwroty. Jeśli chodzi o przygotowanie duchowe to np. każdego 22 dnia miesiąca pamiętam o modlitwie w intencji ŚDM. Powierzam się też Maryi, patronce tegorocznego spotkania –  mówi wolontariuszka.

34. Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 będą miały miejsce się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. w stolicy Panamy. Tematem spotkania są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38).

Beata Borkowska

 
Czytany 568 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png