poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:36

Młodzież Szkół Katolickich modli się o właściwie przeżyty Adwent

W intencji dobrze przeżytego Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia sprawowana była dziś w Katedrze łomżyńskiej Msza święta z udziałem młodzieży łomżyńskich Szkół Katolickich. Eucharystii przewodniczył ks. Grzegorz Kosiorek, wikariusz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.

W homilii duchowny podkreślił, że Bóg zawsze jest w stanie podnieść z tego, co słabe i grzeszne. Człowiek jednak musi zająć jasne stanowisko wobec planu Bożego i sam sobie odpowiedzieć na pytanie, po czyjej jest stronie: Każdy z nas może odnaleźć w Ewangelii obraz siebie. Czy jesteśmy tymi, którzy chcą nauczać innych, przybliżać im Chrystusa poprzez własne świadectwo życia? A może bliżej nam do postawy uczonych w prawie – faryzeuszy, którzy dużo wiedzą i czekają na potknięcia innych ludzi, aby w ten sposób przyznać sobie, że nie są jeszcze tacy najgorsi – mówił ks. Grzegorz Kosiorek.

Duchowny przestrzegał również przed postawą wypominania dobra. Objawia się to pretensją i skargą do Boga, dlaczego innym niesie pocieszenie, a wobec nas działa ospale lub mniej hojnie. Rokrocznie młodzież łomżyńskich szkół katolickich bierze udział w Mszy świętej, której intencją jest dobre przeżycie Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia.

pd